חזרה לעמוד מאמרים

ENA9 זוכה בפרס העיצוב היוקרתי IF

איכות מכונות קפה נמדדת בטעמו המשובח של ספל הקפה שהיא מכינה, בקלות תפעולה, בתחזוקה הפשוטה ובידידותיות למשתמש. היבט לא פחות חשוב מכל אלו הוא ההיבט העיצובי. עיצוב משולם הופך את מכונת הקפה לפריט נחשק בכל מטבח.

מכונות הקפה של חברת “יורה” השוויצרית מככבות שנה אחר שנה בפרסי העיצוב היוקרתיים ביותר בעולם הודות לעיצובן המרהיב ולגימור היוקרתי שלהן.

כך, מספר דגמים של מכונות קפה מסדרת ENA של חברת JURA זכו בשנים האחרונות בפרסי עיצוב בינלאומיים יוקרתיים, כגון ה- Red Dot Award וה- Chicago Good Design Award.

הזוכה האחרונה שהצטרפה לרשימה המכובדת הזו היא ה- ENA 9, אשר זכתה בפרס ה- IF Product Award לשנת 2011, אשר נחשב ל”אוסקר” של עולם העיצוב.

זהו אחד הפרסים היוקרתיים בעולם העיצוב התעשייתי המהווה חותמת איכות נחשקת המעידה על עיצוב חדשני ורמת גימור גבוהה במיוחד. הפרס הוענק לראשונה ב- 1953 בגרמניה, ומאז הוא מוענק מדי שנה ע”י פורום בינלאומי של מומחים לעיצוב. הפרס מוענק על בסיס מספר קריטריונים, ובהם: איכות העיצוב, הגימור, החומרים, רמת החדשנות, ההשפעה הסביבתי, פונקציונאליות, ובטיחות. על ששת הקטגוריות בהן מוענק הפרס מתחרים כ- 11,000 מועמדים מכ- 50 מדינות.

בטקס, שנערך החודש בגרמניה, זכתה מכונת הקפה הביתית ENA9 לשחזר את ההצלחה של חברת “יורה” בשנת 2010 בה זכו שני דגמים מסדרת IMPRESSA בפרס הנחשק.

ה- ENA 9, מכונת הקפה האוטומטית הצרה ביותר מבית יורה, צוינה לשבח על המראה האלגנטי ועל יכולת ביצוע מושלם בהכנת קפה בנגיעת כפתור אחת בלבד.