חזרה לעמוד מאמרים

קפה עם פדרר

מדי פעם בפעם מפציע כוכב חדש בשמי הספורט, שובר שיאים, ולרגע  נדמה שהשיא החדש יעמוד לדורות. כך חשבו פרשנים לאחר שביורן בורג, שחקן טניס האגדי, שבר את שיא הזכיות בוימבלדון בשנת עם זכייתו בפעם החמישית בטורניר ווימבלדון. כך קרה  כשפיט סמפראס השיג שבע זכיות בווימבלדון והשלים את הזכייה  ה-14 שלו בגראנד סלאם. פרשנים חשבו אז, שמדובר בשיא יישאר על כנו שיישאר במשך דורות.

אלא שאז הגיע רוג’ר פדרר, ושבר את שיא הזכיות של סמפראס ואף זכה באליפות צרפת, תואר שהפך אותו רשמית ל”שחקן הטוב בכל הזמנים”.

לפדרר  תכונות מיוחדות שהפכוהו לשחקן טניס יחיד  מסוגו. מכונות קפה ופדרר דומות מאד. שתיהן מדויקות להפליא.

אחת מהן היא  הדיוק והיכולת לכוון את מבטו לעבר הכדור המהיר בדיוק בנקודת הפגיעה במחבט. זוהי תכונה המייחדת אותו כשחקן ואולי היא זו שבזכותה הגיע  רחוק כל כך.

רוג’ר פדרר כבר מזמן  אינו רק שחקן טניס, אלא מותג מוביל.

כשחקן יליד שוויץ  היה זה אך טבעי שישמש כדוברה  של חברה שוויצרית. כך עוד בשנת 2006, נעשה החיבור בינו לבין חברת יורה השוויצרית – יצרנית מכונות הקפה הידועות בעולם  כולו כחדשניות ואיכותיות ביותר.

הבחירה בפדרר,  כדובר  החברה לא נבעה רק מהיותו שחקן טניס מוביל,  אלא גם משום שיש ביניהם הרבה מן המשותף: גאווה לאומית, ערכים שוויצרים של איכות, מצוינות, אלגנטיות ונחישות.

באחד מראיונותיו לרשת טלויזיה בשוויץ אמר פדרר: “בזמן תחרויות אני מקפיד להיות מרוכז אך ורק במשחק.  לאחר סיום התחרות אני  אוהב להשתחרר וליהנות מהחופש.אחת ההנאות הגדולות שלי היא לקום בבוקר עם קפה טוב ומכונת הקפה של יורה משרתת אותי נהדר”.

 בהמשך הראיון אומר פדרר:
“רציתי להשיג את המכונה הטובה ביותר וליורה יש את הדגם  הטוב ביותר. זו היתה החלטה נכונה ואני שמח שיש לי מכונה כזו. החלטתי לשמש כשגריר שלחברת יורה נובעת  הן מו החשיבות שיש לייצוגה של התוצרת השוויצרית בעולם והן מייצוג של מוצר שאני מאמין בו… למושג  ”MADE IN SWISS” יש משמעות רבה בהיבט התדימיתי, האיכותי והעיצובי.

 חברת יורה הינה חברה שוויצרית הנודעת כחלוצה בתחום מכונות הקפה האוטומטיות לשימוש ביתי עוד באמצע שנות ה- 80′.

המותג השוויצרי המסורתי הפך ב- 10 השנים האחרונות לשחקן גלובאלי. ל- JURA     נציגויות  בעולם כולו – באירופה, בארה”ב, במזרח הרחוק, וכמובן – בישראל.