| חדש חדש! מכונות מחודשות במחירים מוזלים! לחץ כאן! | בקרוב מאוד נציג דגם חדש! ENA4!

[X]
סל הקניות שלך ריק כרגע.

איך לשמור על מכונת הקפה נקייה ותקינה ?

מכונות קפה הפכו כבר ממזמן למוצר חובה בכל בית ומשרד ובכל בית עסק. הסיבה לכך היא הטעם הנפלא של הקפה שמייצרת המכונה והיכולת לשתות קפה איכותי גם בלי לצאת מהבית. עם זאת שמירה על מכונת קפה נקיה ותקינה יכול להוות אתגר לא קטן ולכן חשוב לשים על כך דגש.

שמירה על ניקיון מכונת הקפה

ניקיון מכונת הקפה הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר שיש בשמירה על אריכות ימים של מכונת קפה. ניקיון המכונה צריך להתבצע מבפנים וגם מבחוץ על בסיס שבועי ואם יש שימוש נרחב במכונה אז על בסיס יומי. הניקיון של המכונה יכול להתבצע על ידי מים וסבון אף חשוב אחת לכמה זמן לעשות ניקוי של אבנית מהחלקים הפנימיים של מכונת הקפה.

שמירה על ניקיון מכונת הקפה יכולה להביא לתחזוקה נכונה של המכונה ולהמשך של תפקוד תקין שלה לאורך שנים. כאשר מזניחים את ניקיון המכונה, החלקים הפנימיים שבה יכולים לא לתפקד כראוי ואף להיפגע לצמיתות, מה שיכול להשתית את המכונה כליל לאחר שימוש קצר.

איל יודעים שמכונת הקפה זקוקה לניקיון?

ניקיון של מכונות קפה צריך להתבצע באופן קבוע, יומיומי או שבועי, בהתאם להיקף בשימוש במכונה. הניקיון יכול להאריך את חיי המכונה ולשפר את איכות הקפה בצורה משמעותית. עם זאת, במידה ולא הספקתם לנקות את מכונת הקפה שלכם, יש כמה סימנים שמראים שיש לנקות את המכונה בהקדם ולהקפיד על כך כמה שיותר.

  • טעם הקפה – מכונות קפה יכולות להגיע במספר דגמים ועם מגוון אפשרויות אך אם התרגלתם לטען מסוים ולפתע ועם הקפה משתנה ונהיה לא טוב, לא בטוח שהבעיה היא בפולי הקפה או בטעם שלכם אלא בניקיון המכונה. אם הספיקה להצטבר אבנית ואם הפילטר או המטחנה לא נקיים, הדבר יפגום וישפיע בטעם הקפה ויכול אף להעניק לו טעם מתכתי. לכן, כל פעם שתרגישו טעם לא טוב, מומלץ לפתוח את המכונה ולנקות אותה בצורה יסודית.
  • מראה הקפה – גם מראה הקפה יכול להשתנות אם בקפה יש בעיה של ניקיון או שהקפה עצמו לא תקין. מכונת קפה תקינה ונקייה צריכה לייצר קפה ברמה איכותית, עם קצף ובטמפרטורה הנכונה, אך במקרה שיש בעיה עם מכונת הקפה, הוא לא יראה כמו בעבר. כאשר מכונת הקפה אינה תקינה או אינה נקייה הקפה יכול להיות עכור, ללא קצף או לחלופין עם הרבה קצף ולא אחיד במרקם שלו. במקרה זה יש לנקות את מכונת הקפה בצורה יסודית ואם הביע ממשיכה לקחת את המכונה לניקיון אצל מרכז מורשה.
פולי קפה